Pořízení prvního páru Agapornisů

Dne 17.2.2006 jsme si koupil první pár Agapornisů růžohrdlých. Šlo o mutace lutino a modrý ve věku 5 měsíců, jsou to zdraví a kroužkovaní papoušci. Bohužel ještě nemám zhotovenou voliéru, proto jsou umístění ve větší kleci. Jakmile budu mít veškerý materiál, voliéru dokončím. V ní budou mít daleko více místa.

Chovatel p. Stryka, od kterého jsem pár zakoupil, sídlí v okr. Pardubice.  Posbíral jsem od něj cenné informace, se kterými se s vámi rád později podělím. Mohu tohoto zkušeného chovatele vřele doporučit, v případě zájmu vám mohu po konzultaci s panem Strykou poskytnout kontakt. Se svolením p. Stryky jsem se pokusil jeho chov vyfotografovat, ale bohužel světelné podmínky a nedostatek času mi neumožnily zhotovit kvalitní fotografie.Snímky najdete ZDE.

Vzhledem ke stáří mých Agapornisů, jsem se rozhodl umožnit jim zahnízdění až koncem léta nebo až začátkem roku 2007. Nechci nic uspěchat, spíše se pokusím sehnat pár Agapornisů již hnízdících. Jelikož s chovem Agapornisů nemám příliš mnoho zkušeností, chci dříve nasbírat informace, teprve poté se pustím do chovu naplno. 

Několik málo fotografií: